YAZMA TUTKUSU

“Bir şeyi yazma disiplini, onu gerçekleştirmek yolundaki ilk adımdır….”
Lee Lococca

 

 

Bana tutkuyla yaptığın şeylerden ilk aklına geleni söyle deseniz “Yazmak” derim. Bende yazma eylemi bir tutkudur. Kağıt kalem benim vazgeçilmezimdir. Notlar alırım …. Bu bazen bir yılbaşı organizasyonu ,bazen evde yaptırılan tadilatın aşamaları gibi değişik konular olabilir. Tekrar gerekli olacağını düşündüğüm her süreci yazarım. Yazarak düşünürüm….düşündükçe yazarım. Aslında bu notlar benim için en iyi uygulamalar veri tabanı gibidir. Çünkü notumun sonunda bir dahaki sefere bu  konuda neyi nasıl farklı yapabilirim, neleri ekleyebilirim gibi her ne ise sürece ilişkin  geribildirim  olur. Yalnız burada yazmak derken fiziki olarak kağıdı kalemi alıp yazmaktan söz ediyorum.

Beni yıllardır ev işlerinde destekleyen yardımcım bu kağıt kalem ortamının bizzat şahididir. Bir gün masamın üstünde duran onlarca kaleme kağıda bakıp tek cümle ile hayatımı özetleyiverdi…….

VE şöyle dedi” Meral abla senin de hayatın kalem ilen kağıt ilen geçti”……

İşte tam da o an bir farkındalık yaşadım. Ne olursa olsun yazmak bana zevk veren yapmaktan hoşlandığım bir şey olsa da artık yaşamımın bu evresinde yapılacak işler.. yapılan işler ..listeler listeler‘in ötesine geçmek istediğimi fark ettim.

2012 yılında  web sitemi açtım ve sadece iki yazı yazdım .  2018 yılında tutkuyla yaptığım yazma eylemini genişletmek  üzere  tekrar bir adım attım……

Desteğiniz hayalimi gerçekleştirmeye giden bu yolda bana güç verecek. Fikirlerinizi belirtmeniz benim için çok değerli olacak.

Teşekkürler,

Sevgiyle Kalın

YAZMA TUTKUSU” üzerine 5 yorum

 1. Sevgi Bakırcı

  Yazmak hakikaten bir disiplin işi, disiplinli insanların yazma tutkusu olduğunu gözlemliyorum…Kamuda bir söz vardır: “Söz uçar yazı kalır”….
  Bence senin yazdıkların da bizlere kalıcı bir rehber:) Çünkü ne zaman bir seyahate çıkmaya kalksak, ne zaman nereden ne alınır, nerede ne yenir, nerede nerelere gidilir kimlerle hangi işler yapılır diye sorsak senin o güzel notlarına başvuruyor ve en doğru bilgiye erişip hedefimize gönül rahatlığıyla ulaşıyoruz… Ancak demem o ki yazmanın da bir hedefi olmalı senin yazmaların ve notların gibi…Her yaşadığın anı, her deneyimlemen bizim baş rehberimiz niteliğinde… O nedenle biz çevrendeki insanlar çok şanslıyız!!!!

  Liked by 1 kişi

   1. Sevgi Bakırcı

    Hayatımızda olduğun için biz çok teşekkür ederiz ÖZEL İNSAN, hepimiz için yazmaya devam et lütfen…
    Seni çok seviyoruz ve takipteyiz…

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.